Różne rodzaje past do zębów

Różne rodzaje past do zębów

Pasta do zębów – wydawałoby się, że taki podstawowy element wyposażenia naszej kosmetyczki, a nie do końca tak jest. Głównie dlatego, że wybór past na rynku jest ogromny. Natomiast to przekłada się na zwiększenie ilości czasu, jaki musimy poświęcić, by przyjrzeć się ofercie tych produktów. Jedni ludzie lubią testować nowe produkty.

Inni natomiast lubią wybierać ciągle ten sam sprawdzony produkt. Jaka powinna być więc dobra pasta do zębów, by można było mówi nie tylko o jej skuteczności, ale i o bezpieczeństwie jej stosowania?

Dobierz pastę do zębów

Przede wszystkim pasta musi być dobrana do tego, jakie mamy zęby i dziąsła. Jedni ludzie mają toporne uzębienie, którego nic nie rusza, ale borykają się z osadem. Inni natomiast mają ogromne problemy z nadwrażliwością zębów i chcieliby, żeby ich pasta była po prostu delikatna. W każdym z tych przypadków konieczne jest więc wybranie innego produktu. Dla palaczy dedykowana jest specjalna pasta do zębów, która zawiera ścierające drobinki. Taka pasta ma za zadanie skutecznie polerować powierzchnię zębów i nie dopuszczać do zgryzania się w nie substancji, które mogą zmieniać kształt szkliwa. Jeśli natomiast mowa o zębach nadwrażliwych, to produkt do ich czyszczenia powinien być w miarę możliwości delikatny i dodatkowo zawierać substancje, które będą w stanie uszczelniać mikrokanaliki w zębach.

Wrażliwość

Różne rodzaje past do zębówTe substancje sprawiają, że zęby przestają być takie wrażliwe na różnego rodzaju zmiany temperatury oraz na słodkie i kwaśne jedzenie. Jeszcze innym produktem jest pasta do zębów dla dzieci, która z kolei zawiera zwiększoną ilość fluoru. Ten ma za zadanie wzmacniać zęby i przeciwdziałać ich psuciu się. Jeżeli pasta jest dobrana porządnie, to efekty jej stosowania są nas w stanie dosłownie zaskoczyć. Jeśli natomiast wybieramy byle jaką pastę, byleby tylko była, to nie dziwi fakt, że efekty jej stosowania nie będą dla nas za dobre. Najlepiej byłoby się poradzić specjalisty stomatologa, który powie nam, która pasta będzie dla nas w danym przypadku najlepsza. Kierowanie się jego wskazaniami na pewno nam się przysłuży.