Jak uchronić się przed brakiem witamin?

Jak uchronić się przed brakiem witamin?

Niedobory witamin dotyczą naprawdę dużej grupy ludzi. Czasami w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy, a brakuje nam pewnych witamin. Jest szereg objawów, które powiedzą nam o tym, że brak nam witamin. Przykładowo może się zdarzyć tak, że będziemy mieli pęknięcia w kącikach ust, a to jest jasny sygnał, że brakuje nam witamin z grupy B.

Niedobory witaminy D w organizmie można łatwo rozpoznać chociażby po tym, że zauważamy, iż nasze zęby robią się takie jakby słabsze. Może też dojść do złamania z prostego z pozoru powodu.

Braki witaminy C

Jeśli jakiejś osobie brakuje witaminy C w organizmie, to mogą się pojawić tzw. suche wilki, czyli zadarcia przy skórkach paznokci. To nie tylko źle wygląda, ale też boli i może powodować nawet krwawienie. Jeśli brakuje potasu i fosforu, to serce może niedomagać. Witaminy spełniają w ludzkim organizmie bardzo ważne funkcje. Gdy zaczyna tych witamin brakować, to jasne staje się, że trzeba je jak najszybciej uzupełnić. Dlatego też tak ważne jest, by matki jadły dobrze i zdrowo wtedy, kiedy karmią dzieci. Karmienie piersią jest bowiem najskuteczniejszym sposobem na to, by przekazać dziecku wszystko to, co najważniejsze i co pozwoli mu się prawidłowo rozwijać. Ktoś, kto tego nie rozumie, naraża dziecko na problemy w późniejszym życiu. Jak możesz się skutecznie uchronić przed brakiem witamin? Przede wszystkim jedz dobrze.

Dieta bogata w witaminy

Jak uchronić się przed brakiem witamin?Niech Twoja dieta będzie bogata w warzyw i owoce. Pij też soki. Unikaj jedzenia gotowego. Takiego, w którym nie jesteś w stanie rozróżnić składników. Nigdy nie decyduj się na to, by przekładać zdrowe jedzenie za inne rzeczy. Możesz nie mieć czasu na wszystko, ale musisz mieć czas, by dobrze i zdrowo zjeść. Dodatkowo stosuj suplementy diety, kiedy zdarzy się taka potrzeba. Przykładowo jesienią i zimą, gdy warzyw i owoców jest mniej, możesz wspomagać się naturalnymi suplementami. Te pomogą Ci w utrzymaniu właściwych poziomów składników takich jak witaminy czy sole mineralne. Co jakiś czas rób też badania, by przekonać się, jaki jest stan Twojego zdrowia.