Czy suplementy diety rzeczywiście działają?

Czy suplementy diety rzeczywiście działają?

Jak to jest z tymi suplementami diety? Czy one rzeczywiście działają, czy to raczej tylko taka bujda na resorach? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, o jakim suplemencie mówimy. Jeżeli mówimy o czymś, co zawiera naprawdę niewielkie ilości składników aktywnych, to takie suplementy diety to nabijanie klientów w butelkę.

Jeżeli natomiast mowa jest o preparatach, które są wypakowane pozytywnymi składnikami i w dodatku takimi, które się przyswajają, to takie suplementy mają możliwość jak najbardziej działać.

Forma suplementu

Wszystko też zależy od tego, w jakiej formie są substancje zawarte w suplementach. Przykładowo jakiś czas temu był ogromny szał na lewoskrętną witaminę C i wszyscy twierdzili, że tylko taką formę należy kupować. Dzisiaj okazało się, że to nie prawda, bo witamina tak czy tak wykazuje takie samo działanie. Dlatego też trzeba brać takie rewelacje na chłodno i nie zawsze tak dokładnie się nimi kierować. Dlatego, że nie zawsze są takie, jak mogłoby nam się wydawać. Jeśli widzimy jakąś reklamę super skutecznego suplementu diety, to zawsze bierzmy taką poprawkę, że on niekoniecznie jest taki fenomenalny, jak się to w reklamie przedstawia. Gdyby suplementy diety były lekarstwem na wszystkie bolączki, to świat wyglądałby znacznie inaczej. Tymczasem ciągle mamy ludzi chorych, którzy mimo terapii suplementami jakoś nie wyzbyli się jednak swoich chorób.

Dawka witamin

Czy suplementy diety rzeczywiście działają?Suplementy pomagają, ale wtedy, gdy chodzi o prewencję. Nie są natomiast złotym środkiem na to, by nagle być zdrowym i szczęśliwym. Tak to nie działa. W dzisiejszych czasach choroby rozwijają się w zastraszającym tempie. Prewencja suplementami jest ważna, ale nie zawsze jest nas w stanie ochronić przed chorobą. Znacznie częściej zdrowi ludzie radzą, by dodać do tego wszystkiego jeszcze zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Te czynniki razem wzięte są w stanie zagwarantować nam już bardzo dobre rezultaty. O części stanowią też nasze geny. Im lepsze, tym dłużej jesteśmy zdrowi. Jednak genetyka to nie wszystko. Sekret tkwi w szanowaniu swojego ciała, a to nie każdemu się udaje.