Domowe sposoby na zapalenie zatok

Domowe sposoby na zapalenie zatok

Masz nawracające zapalenie zatok, ale leki nie bardzo Ci pomagają? A może nie chcesz się nimi faszerować? Czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce. Wspomagaj się naturalnymi sposobami na zatoki, a zobaczysz, jak świetnie działają. W pierwszej kolejności warto, byś wypróbował okłady na zatoki. Dzięki nim szybciej rozgrzejesz to miejsce, a następnie łatwiej będzie Ci się pozbywać wydzieliny. Do okładów możesz użyć soli morskiej, a także pszenicy. Wystarczy je podgrzać w woreczku, a następnie przykładać do czoła i okolic nosa tak, by rozgrzewały te miejsca.

Sposób taki należy stosować wtedy, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy zapalenia zatok. Z soli morskiej można także wykonywać płukanki do nosa. Wystarczy tylko rozpuścić taką sól w wodzie (najlepiej przegotowanej), a następnie wpuszczać do nosa i go przepłukiwać tak, żeby roztwór dostał się aż do zatok.

Stosuj leki

Dobrym sposobem, chociaż już mniej domowym, jest stosowanie lekarstw z pseudoefedyrną. Takie lekarstwa powodują obkurczenie śluzówki nosa i pozwalają łatwiej go oczyszczać. Gdy śluzówka nosa jest napęczniała, to trudno jest oczyścić nos, bo jego ścianki do siebie przylegają i nie jest możliwe, by wyszedł gęsty katar. Może nieprzyjemnie to brzmi, ale taka jest prawda. Dlatego ludzie chwytają się czego tylko mogą, by nie tylko pozbyć się bieżących problemów z zatokami, ale też przeciwdziałać kolejnym zakażeniom i nawracaniu tej choroby. Jasne jest, że każdy z nas chce się czuć dobrze, być zdrowym i nie wydawać pieniędzy na leki.

Zapalenie zatok przynosowych

Domowe sposoby na zapalenie zatokAle zapalenie zatok przynosowych nie wybiera. Ono atakuje tak samo starszych, jak i młodszych, a co za tym idzie, nie dziwi fakt, że batalia z nim jest sprawą naprawdę sporej ilości ludzi. Dlatego też trzeba temu przeciwdziałać. Trzeba robić wszystko, by w miarę możliwości nie dopuszczać do takich sytuacji. Domowe leczenie zapalenia zatok może się sprawdzić w początkowych etapach tej przypadłości, ale będzie nieskuteczne, jeżeli choroba mocno się już rozwinie. Dlatego w takim przypadku trzeba czym prędzej udać się do lekarza, który zaordynuje odpowiednie środki.